لیست تمامی خبرها

تاریخ درج : 1396/07/10
موضوع : درمان خشکي پوست با گياهان دارويي
1- براي رفع خشکي پوست 10 گرم گل ختمي را در 200 سي سي عرق برگ چنار دم کرده سپس با گليسيرين و کمي گلاب مخلوط کرده و به پوست بماليد.
2- بخور بنفشه سه رنگ براي پوست هاي خشک مناسب مي باشد.
3-براي رفع خشکي پوست مي توانيد از گياهاني همچون نعناع، ريحان، رزماري، آويشن و بابونه نيز استفاده کنيد. اين گياهان خاصيت نرم کننده و آرام کننده دارند و در رفع خشکي پوست موثرند.
نکته: اگر قصد داريد از اين گياهان براي درمان پوست استفاده کنيد ابتدا گياهان ارگانيک و تازه را خشک کنيد. بعد از اين که گياه خشک شده را به خوبي ريز و پودر کرديد يک قاشق چايخوري پر از آن را داخل 250 ميلي ليتر آب جوش در يک کاسه و فنجان بريزيد. صبر کنيد تا گياه سحرآميز شما حدود 10 دقيقه داخل آب خيس بخورد سپس گياه را از ظرف خارج کرده و مايع يا به عبارتي دم کرده باقي مانده گياه را سرد کنيد. اکنون محلول درمانگر شما آماده است مي توانيد يک حوله يا پارچه تميز را به اين مايع آغشته کنيد و سپس آن را روي پوست خود بماليد و بعد اجازه دهيد اين رطوبت روي پوست به خودي خود خشک شود.
4- پنج قطره روغن اسطوخودوس يا عصاره جوي دو سر را به آب وان اضافه کنيد. بعداز حمام از روغن رقيق شده گل پامچال استفاده کنيد.
5- دم کرده بابونه ، نعناع يا قاصدک بنوشيد. همچنين دم کرده گل گاو زبان ، رازيانه و گل هميشه بهار باعث بهبود خشکي پوست مي شود. يک قاشق مرباخوري از اين گياهان دارويي را به يک ليوان آب جوش اضافه کنيد و بعد از 5 دقيقه بنوشيد.
6-روغن درخت چاي به داخل سلول هاي پوستي نفوذ مي کند. پس يک قطره از اين روغن را به کرم مصرفي خود در شب يا روز اضافه کنيد تا باعث مرطوب و صاف شدن پوست شود.